Kauno Nemuno saloje – netradicinis „Magnum“ verslo centro statybų startas

Naujiena įdėta: 2017-09-12

 
Antradienį (rugsėjo 12 d.) pačioje Kauno širdyje oficialiai pradėtos po dvejų metų duris atversiančio vieno didžiausių ir moderniausių verslo centrų Lietuvoje statybos. Siedamasi su pagrindiniais „Magnum“ vizijos elementais – pokyčiais ir inovacijomis – komplekso vystytoja „Vičiūnų grupė“ surengė ne įprastą kapsulės įkasimą statybvietėje, o netradicinį statybų pradžios renginį priešais esančioje Kauno Nemuno saloje.
 
nuotrauka
Bendrovės „Vičiūnų grupė“ nuotr.
 
 

„Kartais pakanka pakeisti vietą, ir horizonte atsiveria kur platesnės perspektyvos. „Magnum“ įsikurs Kauno širdyje ir bus iš visų pusių apraizgytas verslo, transporto, politikos, kultūros ir laisvalaikio arterijų. Pro didžiausio biurų komplekso Kaune langus ir terasas atsivers vaizdas į Nemuno salą ir visą miestą. Todėl startą statyboms duodame būtent čia – iš kur atsiveria perspektyva į būsimą „Magnum“ ir visą akyse besikeičiantį Kauną“, – saloje susirinkusiems svečiams sakė „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

A+ energinės klasės pastatas pasižymės moderniais techniniais sprendimais bei inovacijomis, tad ir pagrindiniai renginio dalyviai į Nemuno salą atvyko ekologiškomis transporto priemonėmis. „Vičiūnų grupės“ vadovas atkeliavo savo dviračiu, o Kauno meras ir kompleksą statančios „Kamintos“ vadovas – elektromobiliu.

Miesto pokyčių simbolis

Anot Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio, 20 metų miesto centre stovėjęs apleistas viešbutis-vaiduoklis simbolizavo netvarką ir apsileidimą. Šiandien Kaunas tampa miestu, kuriuo verslas pradeda tikėti. O tikėjimas virsta investuojamais pinigais, kylančiais naujais pastatais ir kuriamomis naujomis darbo vietomis. Šiandien prasidedančios statybos žymi naują didelių pokyčių etapą visam Naujamiesčiui. Pastačius verslo centrus, „Mokslo salą“ ir Koncertų centrą, centrinė Kauno dalis pasikeis neatpažįstamai.

Renginio akcentu tapo simbolinio „Pokyčio“ suolelio, kurį „Vičiūnų grupė“ dovanoja miestui, atidengimas. Nuo „Magnum“ formą imituojančio suoliuko Nemuno salos svečiai kviečiami stebėti ne tik kaip priešais jų akis dygsta naujasis verslo centras, bet ir kaip keičiasi Kauno Naujamiestis ir visas miestas. Vieta tam išties palanki – iš salos atsiveria kone 360° miesto panorama.

Su statybų pradžią žyminčia kapsule renginyje taip pat atsisveikinta netipiškai – pabrėžiant „Magnum“ inovatyvumą ir čia dirbsiančių įmonių veržlumą, kapsulė ne betonuota į pamatus, o nešama drono pakilo simboliniam skrydžiui iš Nemuno salos į kitapus upės esančią statybvietę. Vaizdas iš paukščio skrydžio buvo tiesiogiai transliuojamas renginio svečiams ir internetu.

Stato kaip sau

Anot Šarūno Matijošaičio, bene aiškiausia garantija būsimiesiems „Magnum“ nuomininkams yra ta, jog čia įsikurs ir pačios „Vičiūnų grupės“ pagrindinė būstinė. „Čia panašiai kaip su nuosavu būstu – kai stataisi sau, juk nedarai kompromisų kokybės sąskaita. Žinoma, tam būtinas patikimas rangovas, už kurį kalba pats jo darbų portfelis. Todėl savo namų statybą patikime daugiau nei du dešimtmečius veikiančiai ir puikų vardą turinčiai vienai didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje „Kaminta““.

Pranešama, kad pamatus verslo centrui jau ruošiančios „Kamintos“ vadovas Ramūnas Kaminskas visų pirma akcentavo objekto mastą ir techninių sprendimų išskirtinumą bei įvairovę.

„Iškalbingas vien faktas, jog tai bus 21 000 m² A+ energinės klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. Čia taikysime naujausius fasado, vidaus, inžinerinius ir pastato valdymo sistemų sprendimus. Žinoma, didžiojoje dalyje „Magnum“ įsikurs biurai, tačiau daugiau nei 2000 m² pirmame aukšte bus skirti komercinėms patalpoms, veiks kavinės, modernios, pagal poreikį transformuojamos konferencijų salės. Deramai sujungti skirtingos paskirties patalpas į harmoningą visumą ir kokybiškai įgyvendinti ambicingus vystytojų ir architektų sumanymus yra tam tikras iššūkis, bet mes tam visiškai pasirengę“, – renginyje kalbėjo R. Kaminskas.

Ekologiškam pastatui – aplinką tausojantis statybos būdas

Ekologiškumu pasižymės ne tik „Magnum“ verslo centras, bet ir jo statybos būdas. „Kiek pakoregavę pradinį planą ir taupydami laiką bei kaštus, nusprendėme senojo pastato griovimo darbus baigti jau statybų metu. Tai paspartino pačią darbų pradžią, o statybų aikštelėje leidžia racionaliai panaudoti čia pat surūšiuotą ir susmulkintą po griovimo likusį gelžbetonį. Mažiname transportavimo ir medžiagų įsigijimo kaštus, tausojame aplinką“, – sprendimą aiškino Šarūnas Matijošaitis.

Žaliosiomis savybėmis ir nedideliais išlaikymo kaštais pasižymės ir pats duris Kauno centre po dvejų metų atversiantis A+ energinės klasės kompleksas. Išmanųjį biurų pastatą valdys automatinė pastato valdymo sistema (PVS), kuri parinks tinkamiausią mikroklimatą darbuotojams, šildymui ir vėdinimui naudos atsinaujinančius energijos šaltinius, reguliuos taupųjį LED apšvietimą ir leis autonomiškai valdyti biuro kaštus. Alternatyviais būdais į darbą keliaujantiems žmonėms bus įrengta 80-ies vietų dviračių saugojimo aikštelė su dušais bei persirengimo kambariais, čia pat veiks ir elektromobilių įkrovimo stotelės.

Automobilius darbuotojai ir svečiai paliks antžeminėje bei požeminėje aikštelėse. Pastaroji bus didžiausia dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė Kaune.

Bus užbaigtas architektūrinis ansamblis

„Šiuo projektu 2019 m. pagaliau bus baigtas Kauno centro architektūrinis ansamblis tarp Laisvės alėjos, „Akropolio“ ir „Žalgirio“ arenos. Verslo resursais bus respektuota istorinė pro sklypą kadaise besidriekusi Spaustuvininkų gatvelė, atsivers daugelio jau užmiršta Karmelitų gatvė. Autentiką derinant su modernumu, sovietinių statybų metu sunaikinta gatvė bus rekonstruota į pėsčiųjų bulvarą. Tuo tarpu nebelikus dabartinių tvorų bei pastato griaučių, atsivers visapusė šios neeilinės centro vietos panorama“, – teigia statinį projektuojančios bendrovės „Archas“ architektai Gintaras Čepurna, Tomas Kuleša ir Mantas Navalinskas.

„Magnum“ verslo centrą sudarys du 12 ir 8 aukštų tarpusavyje sujungti bokštai, aukštesnysis sieks 42 metrus ir bus aukščiausias šios miesto dalies pastatas. Biurų darbuotojams, svečiams, konferencijų dalyviams tai garantuos įspūdingiausią Nemuno salos, senamiesčio bei Naujamiesčio panoramą.

Pasak architektų, į skulptūrišką, emocionalią statinio formą natūraliai atvedė pragmatiniai užsakovų reikalavimai pastato funkcionalumui bei ergonomikai. Tokia pastato forma gimė siekiant darnaus urbanistinio Karaliaus Mindaugo pr. užstatymo, ieškant pagarbaus modernumo santykio su istoriniu kontekstu.

Biurų pastatų Kaune randasi daug, bet trūkumas vis dar akivaizdus

Pasak renginyje dalyvavusių tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ atstovų, Kauno biurų rinkai perkaitimas artimiausiu metu negresia, nors šiuo metu ir kyla nemažai naujų biurų pastatų. Anot NT ekspertų, Kaune vis dar trūksta modernių, aukščiausios energinės klasės objektų, kuriuose nuomininkams viename aukšte būtų siūlomi didelio ploto biurai. O būtent šiuos kriterijus dažniausiai įvardija ne tik apie plėtrą Kaune svarstantys didieji užsienio investuotojai, bet ir per kelis aukštus įsikūrusios kompanijos, besiskundžiančios nepatogiu patalpų išplanavimu, kuris lemia neefektyvią vidinę komunikaciją.

Šiuo metu dėl patalpų nuomos verslo centre „Magnum“ deramasi su keletu didelių potencialių nuomininkų, realų susidomėjimą čia įsikurti po kelerių metų taip pat rodo kai kurios smulkesnės įmonės.  

Bendrovės  „Vičiūnų grupė“ nuotr. 

Šaltiniai -UAB Kaminta, UAB Newsec LT, UAB Vičiūnų grupė
 
 
Statybunaujienos.lt

Naujiena Atnaujinta: 2019-05-09